Pasování čtenářů a vyhlášení Lovců perel

Minulý týden byl v naší knihovně ve znamení dětského čtenářství. Nejdříve byly pasovány všechny tři třídy modřických prvňáků do stavu čtenářského. Děti nejdříve splnily několik úkolů týkajících se čtení, orientace a chování v knihovně a domů si odnesly knížku pořízenou z projektu "Už jsem čtenář!" s pasovacím listem. Přejeme jim, ať je hezké čtenářské zážitky doprovází po zbytek života!

Pro ty obzvláště aktivní malé čtenáře vyvrcholila čtenářská soutěž o nejlepšího Lovce perel. Děti sbíraly po celý školní rok perličky za každou přečtenou knížku a správně vyplněné otázky k ní. Nejaktivnější čtenářka nasbírala krásných 51 perliček! Při slavnostním vyhlášení jsme si i s rodiči čtenářů udělali menší piknik s jahodovým dortem a předaly dětem diplomy s cenami.